Koniec z maseczkami i kwarantanną! Kiedy zniesione będą obostrzenia?

24 marzec 2022
Autor: 
Koniec z maseczkami i kwarantanną! Kiedy zniesione będą obostrzenia? Ministerstwo Zdrowia/Twitter

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zniesieniu kolejnych obostrzeń dotyczących pandemii w Polsce. Kiedy obostrzenia przestaną obowiązywać?

W czwartek, 24 marca na konferencji w Ministerstwie Zdrowia, Adam Niedzielski przedstawił sytuację dotyczącą pandemii koronawirusa w Polsce. - Dzisiejsze przypadki to blisko 26 proc. mniej zakażeń niż tydzień temu. Tempo spadku zmalało, ale od 4 dni jest przyśpieszenie i jest większe niż nawet 20 proc. Wczoraj średnia liczba spadła poniżej 10 tys. - mówił Adam Niedzielski.

Koniec z maseczkami

Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich. - powiedział Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Koniec kwarantanny i izolacji domowej

Zniesiona zostaje także izolacja domowa, kwarantanna dla współdomowników oraz kwarantanna graniczna. - Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu. - podaje Adam Niedzielski.

Sytuacja jest stale monitorowana

Będziemy prowadzili wywiady epidemiologiczne i identyfikowali zagrożenia. W momencie stwierdzenia zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa będziemy wprowadzali narzędzie w postaci kwarantanny. Sytuacja epidemiologiczna w każdej chwili może się zmienić, dlatego cały czas będziemy ją monitorować. - mówił podczas konferencji Krzysztof Saczka, szef GIS.

Czytaj także - Lubsko: Zaginął Krzysztof Radko. 45-latek wyszedł z domu i przepadł bez śladu

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u