Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza

12 marzec 2018

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w środę, 14 marca br. o godz. 16.00 na kolejną odsłonę cyklu Studium Wiedzy o Sztuce i Historii.

Wykład pt. „Łowiectwo w sztuce” przedstawi dr Longin Dzieżyc. Odniesieniem do prelekcji jest obecnie prezentowana wystawa przygotowana z okazji 95-rocznicy powstania Polskiego Związku Łowieckiego. Zwieńczeniem spotkania będzie kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji, w którym uczestniczyć będzie także Leszek Szewczyk - właściciel części udostępnionych obiektów. Kolekcjoner podzieli się historią niektórych rarytasów bibliofilskich i odpowie na pytania zwiedzających.

Na wystawie obok bogatego zbioru literatury łowieckiej, zaprezentowane zostały m.in. rzeźby, malarstwo, falerystyka myśliwska, a także historyczna broń myśliwska. Jedna z sal poświęcona jest patronom i opiekunom myśliwych – mitycznej Dianie, słowiańskiej Bogini Dziewannie oraz św. Eustachemu i św. Hubertowi.

Pokaz jest także niepowtarzalną okazją wyeksponowania unikatowego zbioru prac o tematyce łowieckiej wykonanych przez polskich oficerów – myśliwych więzionych w niemieckich oflagach w czasie II wojny światowej. Prezentowane obiekty pochodzą z kolekcji Bogdana Kowalcze oraz Leszka Szewczyka.

Na zdjęciu dokument założycielski Galicyjskiego Towarzystwa Łowieckiego.

DSCF3074 slider

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u