Witaj majowa jutrzenko - wielkopolska majówka

02 maj 2018
Muzeum Etnograficzne w Zielnej Górze - Ochli

Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie „Trzeciego maja” w plenerze skansenu. W tym dniu muzeum zaprezentuje folklor wielkopolski z Regionu Kozła.

Na scenie wystąpią dwa tradycyjne zespoły: „Perły sumsiodki” z Siedlca śpiewające krumską gwarą z towarzystwem kozła i skrzypiec oraz dziecięcy zespół „Przyprostyńskie koziołki”. Społeczne Ognisko Artystyczne z Zielonej Góry wprowadzi słuchaczy w nastrój patriotyczny za sprawą muzyki z repertuary Chopina, Wieniawskiego czy Moniuszki. Akordeonista Grzegorz Więckowski będzie biesiadnie przygrywał do tańca.

Muzealne ekspozycje będzie można zwiedzić poprzez specjalnie przygotowany „Wielkopolski szlak” ze szczególnym uwzględnieniem budynków wielkopolskich wraz z interesującym wyposażeniem. Starsza kustosz Irena Soppa będzie opowiadać o wyjątkowej specyfice kulturowej regionu lubuskiego.

Gospodynie z Przyprostyni uraczą gości wielkopolskimi specjałami m.in. pyrami z gzikiem. Będą również opowiadać o tradycjach swojej miejscowości. Prezentowane będą również dawne zajęcia gospodarcze: przetwórstwo ziarna, wypiek chleba, wyrób sera i masła w kierzynce.

Zabawy podwórkowe poprowadzą harcerze z zielonogórskiego hufca. Wydarzeniu towarzyszyć będzie jarmark rękodzieła ludowego i wyrobów regionalnych oraz tradycyjne Nabożeństwo Majowe przy kapliczce.

Wstęp 8zł/osoba, dzieci do 7 lat bezpłatnie.

Czwartek, 3 maja godz. 11.00 – 17.00

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u