Ponad 150 zgłoszeń. Zalane ulice, domy i instytucje (ZDJĘCIA)

W sobotę po godz. 20.00 przez ziemię lubuską przetoczyła się potężna burza z opadami deszczu. Zielonogórscy strażacy interweniowali ponad 150 razy.

– Ulewa spowodowała podtopienia lokalne w Zielonej Górze, Sulechowie, w okolicach Babimostu i Kargowej – mówi bryg. Maksymilian Koperski, PSP Zielona Góra. – Wszystkie nasze jednostki są w działaniach.

W czynnościach udział bierze około 30 jednostek straży pożarnej, zarówno PSP jak i OSP.

– Jednostki zjeżdżają do bazy i wyruszają dalej – kontynuuje Koperski – Przez cały czas podmieniają się. Praktycznie wszystkie jednostki zarówno z Zielonej Góry jak i Sulechowa i praktycznie wszystkimi pojazdami jeżdżą od kilku godzin. W działania zaangażowane są również wszystkie jednostki OSP.

Przed strażakami jeszcze kilka-, kilkanaście godzin pompowania i usuwania skutków ulewy.

Wśród zalanych przez deszcz miejsc znajdujemy: dworzec i przejście podziemne, szpital, skrzyżowanie Batorego i Rzeźniczaka, rondo przy Dworcowej, klub Kawon i przyległe domostwa przy ulicy Zamkowej, domki na Jędrzychowie i wiele innych. Dostaliśmy również informację, że natura nie oszczędziła mieszkańców Radwanic i Brodnicy. Jutro czeka nas podobna pogoda – 25 st. C oraz silne burze z piorunami. 

FILM 1

FILM 2