Myśliwce F-16 na lubuskim niebie! Trwają międzynarodowe ćwiczenia Ramstein Legacy 22

07 czerwiec 2022
Autor: 
Myśliwce F-16 na lubuskim niebie! Trwają międzynarodowe ćwiczenia Ramstein Legacy 22 Redakcja/Archiwum

Trwają międzynarodowe ćwiczenia Ramstein Legacy 22. Na lubuskim niebie można zaobserwować przeloty myśliwców F-16!

Trwa pierwsza edycja międzynarodowych ćwiczeń Ramstein Legacy 22 pod egidą NATO. Ćwiczenia zintegrowanych sił rakietowych obrony powietrznej, są realizowane w Polsce oraz Litwie, Łotwie i Estonii z wykorzystaniem przestrzeni powietrznej, akwenu oraz rejonu Morza Bałtyckiego.

Myśliwce F-16 - Lubuskie

Ćwiczenia przeznaczone są dla struktur kierowania i dowodzenia w zakresie zintegrowania działań lotnictwa oraz środków obrony powietrznej, a także ciągły rozwój wielodziedzinowej interoperacyjności sił sojuszniczych mający na celu wspólną obronę sojuszu zgodnie ze strategią odstraszania i obrony SACEUR (Naczelnego Dowódcy Sojuszu w Europie).

Szkolenie odbywa się także na terenie województwa lubuskiego w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. Ćwiczą tam żołnierze z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Mieszkańcy województwa lubuskiego w najbliższych dniach mogą spodziewać się sporej liczby przelotów myśliwców F-16. W ostatnich godzinach przeloty można było zaobserwować m.in. w Zielonej Górze.

Czytaj także - Utrudnienia na S3 koło Zielonej Góry aż do końca roku. Ruszyła budowa ekranów akustycznych


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u