Prezydent Gorzowa w Czarnej Dywizji

10 maj 2016

Jacek Wójcicki odwiedził dziś 11. Lubuską Dywizję Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

Pobyt rozpoczęło krótkie spotkanie dowódcy Czarnej Dywizji gen. dyw. Jarosława Miki z Panem Prezydentem. Rozmawiano głównie o zacieśnieniu harmonijnie rozwijającej się współpracy i kooperacji pomiędzy obiema instytucjami. Podkreślano zwłaszcza wagę i znaczenie współdziałania podczas organizowanych wspólnie świąt patriotycznych, narodowych lub lokalnych.

Następnie delegacja udała się do Sali Tradycji, gdzie zaprezentowano syntetyczną informację o zadaniach, dyslokacji, strukturze oraz wyposażeniu jednostek dywizji. Gość żagańskich żołnierzy miał okazję dotknąć także historii i poznać tradycje, jakie z chlubą dziedziczą, pielęgnują i kultywują żołnierze dywizji. Ponadto delegacja udała się także do 34. Brygady Kawalerii Pancernej, gdzie prezentowano pozyskany z Bundeswehry sprzęt niemiecki w tym, czołgi Leopard 2A5. Ostatnim punktem odwiedzin pancernej stolicy Polski, była wizyta w Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu, gdzie jego dyrektor, Marek Łazarz przybliżył fakty związane z wojennymi czasami jeńców.

żródło: 11LDKPanc

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u