Powrót XIV zmiany PKW EUFOR ALTHEA (ZDJĘCIA)

26 marzec 2018
Autor: 

W niedzielę, 25 marca, na placu apelowym 3 Brygady Radiotechnicznej we Wrocławiu podczas uroczystego apelu przywitano żołnierzy XIV zmiany PKW EUFOR ALTHEA, którzy zakończyli wykonywanie zadań w Bośni i Hercegowinie.

W piątek, 23 marca, w bazie Butmir w Sarajewie, odbyło się uroczyste przekazanie proporca kontyngentu oraz podpisanie protokołów zdania i objęcia obowiązków na stanowisku dowódcy PKW EUFOR ALTHEA pomiędzy zdającym obowiązki podpułkownikiem Wojciechem Luzakiem, a obejmującym odpowiedzialność podpułkownikiem Tomaszem Adamczykiem. Tym samym XIV zmiana zakończyła realizację swoich zadań na terenie Bośni i Hercegowiny.

Podczas niedzielnej ceremonii we Wrocławiu, podpisany został protokół przekazania zwierzchnictwa nad pododdziałem powracającym z misji. Dowódcę Generalnego RSZ reprezentował pełniący obowiązki dowódcy 17WBZ pułkownik Wojciech Ziółkowski, który przyjął od Dowódcy Operacyjnego RSZ reprezentowanego przez Szefa Oddziału Operacji Bieżących pułkownika Piotra Siemińskiego dowodzenie nad żołnierzami którzy tworzyli PKW EUFOR ALTHEA.

Najważniejszym momentem powitania było złożenie meldunku przez Dowódcę XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Bośni i Hercegowinie podpułkownika Wojciecha Luzaka o wypełnieniu zadań mandatowych, a także przekazanie flagi państwowej, która towarzyszyła żołnierzom przez cały okres pełnionej misji. W czasie okolicznościowych przemówień złożono podziękowania dla wszystkich żołnierzy za trud włożony w realizację zadań, które w ocenie przełożonych wykonywane były na wysokim poziomie.

źródło: 17WBZ

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u