Przed nami gruntowny remont ulicy Ceramicznej w Zielonej Górze

25 kwiecień 2018
Autor:  Redakcja
Przed nami gruntowny remont ulicy Ceramicznej w Zielonej Górze Google Maps

Prezydent Miasta Zielona Góra, Janusz Kubicki podpisał w środę, 25 kwietnia, umowę na budowę ulicy Ceramicznej. Za inwestycję odpowiedzialne będzie konsorcjum dwóch firm. Wykonawca ma 120 dni na wykonanie zleconego zadania.

- Ulica Ceramiczna jest drogą nietypową jeżeli chodzi o drogi lokalne. Jest to droga, która znacznie udrożni dojazd do osiedla Cegielnia. Przez wiele lat próbowano tę drogę zbudować z funduszy unijnych, lecz nie udało się. Samo jej projektowanie trwało bardzo długo, bo aż półtora roku. Myślę, że mieszkańcy osiedla będą bardzo zadowoleni z rozpoczęcia tej inwestycji - mówił Andrzej Brachmański, radny Klubu Zielona Razem.

W ramach robót na odcinku około 500 metrów wybudowana zostanie nowa droga o nawierzchni bitumicznej. Dodatkowo wykonany zostanie chodnik, kanalizacja deszczowa wraz z podziemnym zbiornikiem retencyjnym czy oświetlenie drogowe. Z kolei teren zielony zagospodaruje trawa z rolki.

- Prawie 6 lat czekaliśmy, by rozpocząć tę inwestycję. Jest to doskonały przykład tego, że nie robimy tylko inwestycji na głównych szlakach komunikacyjnych takich jak ul. Dworcowa czy Batorego, ale budujemy także nowe drogi lokalne, które mają pomóc zielonogórskim osiedlom w lepszym funkcjonowaniu - zaznaczył Janusz Kubicki, Prezydent Miasta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u