Dentobus już w Lubuskiem. Skorzystają z niego dzieci i młodzież do 18 lat (ZDJĘCIA)

27 kwiecień 2018
Autor:  Redakcja
Dentobus już w Lubuskiem. Skorzystają z niego dzieci i młodzież do 18 lat Lubuski Urząd Wojewódzki

Wojewoda Lubuski przekazał dentobus świadczeniodawcy, który będzie realizował usługi stomatologiczne dla dzieci i młodzieży na terenie województwa lubuskiego. W pełni wyposażony mobilny gabinet stomatologiczny rozpocznie swoją działalność od 1 maja 2018 roku.

Uroczyste przekazanie dentobusu odbyło się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim. Wojewoda Władysław Dajczak podkreślił, że zakupu 16 mobilnych gabinetów stomatologicznych (po jednym dla każdego z województw) dokonał w 2017 roku Minister Zdrowia. Jest to jeden z kroków podjętych w walce z epidemią próchnicy u dzieci, która będzie realizowana również w najmniejszych miejscowościach i małych szkołach, w których nie ma miejsca i możliwości na działanie gabinetu szkolnego.

- Po raz pierwszy przekazuję jako wojewoda mobilny gabinet dentystyczny. Rząd w ramach ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej zaproponował takie rozwiązanie. Jest to istotne ze względu na wskaźniki, które pokazują, że około 90% dzieci i młodzieży zmaga się z próchnicą - powiedział wojewoda Władysław Daczjak.

Dentobus znajduje swoje miejsce w ważnym elemencie polityki zdrowotnej państwa, skierowanej na prewencję, promocję zdrowia i leczenie dzieci i młodzieży do 18 roku życia. To w pełni wyposażony gabinet zabiegowy z aparatami RTG i narzędziami do leczenia stomatologicznego uzębienia dzieci.

Zgodnie z zapisami ustawy wojewoda udostępnia nieodpłatnie dentobus świadczeniodawcy wybranemu przez Narodowy Fundusz Zdrowia do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie leczenia stomatologicznego w dentobusie. Do udzielania świadczeń wybrany został przez LOW NFZ podmiot leczniczy DENTAL-MED Justyna Niedzielska z Bytomia Odrzańskiego. Udzielanie świadczeń rozpocznie się z dniem 1 maja 2018 r.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u