Żołnierze reanimowali 80-latka przed szpitalem w Zielonej Górze. Mężczyzna czekał na wymaz

18 styczeń 2021
Autor: 
Żołnierze reanimowali 80-latka przed szpitalem w Zielonej Górze. Mężczyzna czekał na wymaz Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Dwóch żołnierzy z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii reanimowało starszego mężczyznę, który stracił przytomność podczas oczekiwania na wymaz. 

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 18 stycznia, rano na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Żołnierze z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii pomagali personelowi medycznemu Zakładu Radioterapii, do ich zadań należało m.in. kierowanie pacjentów na wymazy, mierzenie temperatury wchodzącym oraz koordynacja ruchem. 

Podczas służby żołnierze zauważyli, jak jeden z pacjentów oczekujących na wymaz stracił przytomność. Kapral Tomasz Andrzejak i starszy szeregowy Marcin Zaraś nie czekali ani sekundy, błyskawicznie znaleźli się przy poszkodowanym mężczyźnie, po krótkiej analizie stwierdzili, że doszło u niego do nagłego zatrzymania krążenia.

Żołnierze niezwłocznie rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową oraz wezwali pomoc. Jeszcze przed przybyciem lekarza ze specjalistycznym sprzętem, 80-latek odzyskał przytomność. Mężczyzna trafił pod opieką oddziału kardiologicznego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u