Prędkość zgubiła kolejnych kierowców

22 lipiec 2016
Autor: 
Pixabay

W czwartkowe popołudnie dwóch kierujących straciło uprawnienia do kierowania za nie zastosowanie się do przepisów drogowych i przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

21 lipca policjanci z zielonogórskiej drogówki podczas służby pełnionej na terenie jednej z miejscowości w pobliżu Zielonej Góry, mierzyli prędkość pojazdów laserowym urządzeniem pomiarowym. Pierwszego kierującego patrol zatrzymał po tym jak po wykonaniu pomiaru okazało się, że jechał Mercedesem z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym. 19-letni kierujący za przekroczenie prędkości o 56 km/h, w miejscu ograniczenia do 50 km/h, został ukarany mandatem i otrzymał także 10 punktów karnych. Policjanci przeprowadzający kontrolę zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Drugi kierujący wpadł w ręce policjantów kontrolujących prędkość w innej miejscowości powiatu zielonogórskiego. W tym przypadku 38-letni kierujący Volkswagenem przekroczył prędkość o 58 km/h, jadąc 108 km/h w terenie zabudowanym. Kontrola drogowa zakończyła się również nałożeniem na kierującego mandatu i punktów karnych oraz zatrzymaniem uprawnień.

KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.