Buczkowski w Zielonej Górze

22 lipiec 2016
Autor: 

Warszawski aktor, gwiazda serialu „Dom” odwiedził w czwartek Zieloną Górę, promując swoją autobiograficzną książkę „Pisz pan książkę!”. Miłośnik muzyki, a prywatnie fan żużla i kibic Falubazu, opowiadał o swoim życiu prywatnym i zawodowym.

Kto nie pamięta Zbigniewa Buczkowskiego śpiewającego „Pieski małe dwa”? Ten aktor komediowy właśnie za rolę w swoim debiutanckim filmie „Dziewczyny do wzięcia" stał się od razu rozpoznawalny. Największą popularność przyniosła mu jednak serialowa rola Henia Lermaszewskiego z „Domu".

Podczas spotkania z zielonogórzanami aktor kilkukrotnie chwalił się swoimi umiejętnościami wokalnymi, zaśpiewał m.in. słynne „Pieski małe dwa”. Opowiadał o tym jak spotkał Jacqueline Kennedy i prowadził ją pod rękę przez warszawskie kartoflisko. Mówił także o swojej przyjaźni z Janem Himilsbachem, który zwracał się do niego per „Sibą”. Karierę aktorską rozpoczął przez przypadek, choć jak sam przyznał występy przed kamerą nie były mu obce, bo od dziecka statystował w polskich filmach.

Dla starszego pokolenia widzów Buczkowski jest niezmiennie panem Heniem z serialu „Dom”, młodsi pamiętają go głownie z „Graczyków" i „Świętej wojny”. Zbigniew Buczkowski podczas swojej czterdziestoletniej kariery aktorskiej zagrał w ponad 180 filmach.

Spotkanie ze Zbigniewem Buczkowskim odbyło się w ramach cyklu „Z książką na leżaku” realizowanego podczas zielonogórskiego Lata Muz Wszelakich.

 • Artyści z Ukrainy poszukiwani

  Artyści z Ukrainy poszukiwani

  ZOK dla Ukrainy to spontaniczna inicjatywa w ramach której, w błyskawicznym tempie udało nam się zorganizować zajęcia dla dzieci z Ukrainy we wszystkich filiach Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

 • ARTE PO POLSKU ZAPRASZA NA BEZPŁATNY SEANS FILMOWY

  ARTE PO POLSKU ZAPRASZA NA BEZPŁATNY SEANS FILMOWY

  ARTE PO POLSKU ZAPRASZA NA BEZPŁATNY SEANS FILMOWY: PORTUGALSKI KANDYDAT DO OSCARA I NOMINOWANY DO ZŁOTEGO LWA NA MFF W WENECJI „THE DOMAIN” W REŻ. TIAGO GUEDESA

 • PRAWA KOBIET W POLSCE I NA ŚWIECIE cykl filmowy w ARTE po polsku

  PRAWA KOBIET W POLSCE I NA ŚWIECIE cykl filmowy w ARTE po polsku

  Nieludzkie restrykcje aborcyjne, brak rzetelnej edukacji seksualnej, utrudniony dostęp do antykoncepcji, ograniczone prawa kobiet, rząd, który otwarcie potępia mniejszości seksualne, a popiera strefy wolne od LGBT. Czy tak wygląda rzeczywistość tylko w Polsce? Niestety nie… Podobna sytuacja ma miejsce w wielu cywilizowanych krajach na całym świecie. Kwestię praw kobiet i seksualności podejmują reżyserzy filmów dokumentalnych pokazywanych w cyklu „Prawa kobiet w Polsce i na świecie”. Filmy są dostępne bezpłatnie na platformie VOD ARTE po polsku www.arte.tv/pl/.

 • Solanin przybywa po raz 11

  Solanin przybywa po raz 11

  Odliczamy już dni do 11. Solanin Film Festiwal. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie ambitnych i niezależnych filmów, znakomitych gości oraz interesujących imprez towarzyszących. Powiat Nowosolski od lat wspiera organizację tego wydarzenia. Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska objęła patronat nad festiwalem.

 • Pokaz filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"

  Pokaz filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"

  12 maja o godz. 18:00 w kinie Newa odbędzie się pokaz filmu Tomasza Sekielskiego o pedofilii w polskim Kościele, którego premiera odbędzie się dzień wcześniej. Film został sfinansowany w drodze publicznej, obywatelskiej zrzutki. Film przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

 • Pokaz filmu „Siłaczki”

  Pokaz filmu „Siłaczki”

  „Siłaczki” to historyczny, fabularyzowany film dokumentalny autorstwa Marty Dzido i Piotra Śliwowskiego, opowiadający historię naszych prababek, których wysiłek, upór i konsekwencja doprowadziły do podpisania przez Józefa Piłsudskiego dekretu o prawach wyborczych kobiet 28 listopada 1918 roku.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u