Buczkowski w Zielonej Górze

22 lipiec 2016
Autor: 

Warszawski aktor, gwiazda serialu „Dom” odwiedził w czwartek Zieloną Górę, promując swoją autobiograficzną książkę „Pisz pan książkę!”. Miłośnik muzyki, a prywatnie fan żużla i kibic Falubazu, opowiadał o swoim życiu prywatnym i zawodowym.

Kto nie pamięta Zbigniewa Buczkowskiego śpiewającego „Pieski małe dwa”? Ten aktor komediowy właśnie za rolę w swoim debiutanckim filmie „Dziewczyny do wzięcia" stał się od razu rozpoznawalny. Największą popularność przyniosła mu jednak serialowa rola Henia Lermaszewskiego z „Domu".

Podczas spotkania z zielonogórzanami aktor kilkukrotnie chwalił się swoimi umiejętnościami wokalnymi, zaśpiewał m.in. słynne „Pieski małe dwa”. Opowiadał o tym jak spotkał Jacqueline Kennedy i prowadził ją pod rękę przez warszawskie kartoflisko. Mówił także o swojej przyjaźni z Janem Himilsbachem, który zwracał się do niego per „Sibą”. Karierę aktorską rozpoczął przez przypadek, choć jak sam przyznał występy przed kamerą nie były mu obce, bo od dziecka statystował w polskich filmach.

Dla starszego pokolenia widzów Buczkowski jest niezmiennie panem Heniem z serialu „Dom”, młodsi pamiętają go głownie z „Graczyków" i „Świętej wojny”. Zbigniew Buczkowski podczas swojej czterdziestoletniej kariery aktorskiej zagrał w ponad 180 filmach.

Spotkanie ze Zbigniewem Buczkowskim odbyło się w ramach cyklu „Z książką na leżaku” realizowanego podczas zielonogórskiego Lata Muz Wszelakich.

 • Kevin sam w domu. Polsat podjął decyzję

  Kevin sam w domu. Polsat podjął decyzję

  Kevin sam w domu znowu zagości w naszych domach na święta. Ta kultowa komedia nie traci na popularności mimo upływu lat. Co sprawia, że tak chętnie oglądamy przygody małego Kevina, który zostaje sam w domu i musi stawić czoła dwóm nieudolnym włamywaczom?

 • Zielona Góra. Jedna z kandydatek łamie ciszę wyborczą

  Zielona Góra. Jedna z kandydatek łamie ciszę wyborczą

  Cisza wyborcza to czas, w którym nie można prowadzić kampanii wyborczej ani wpływać na decyzje wyborców. Jest to zasada demokratycznego państwa prawa, która ma zapewnić wolne i uczciwe wybory.

 • AGNIESZKA HOLLAND „Zielona granica”

  AGNIESZKA HOLLAND „Zielona granica”

  „Zielona granica” jest najnowszym dziełem trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland. Film zdobył Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Filmowym w Wenecji, jest również prezentowany na wielu światowych festiwalach. Premiera w polskich kinach jest 22 września 2023r.

 • Artyści z Ukrainy poszukiwani

  Artyści z Ukrainy poszukiwani

  ZOK dla Ukrainy to spontaniczna inicjatywa w ramach której, w błyskawicznym tempie udało nam się zorganizować zajęcia dla dzieci z Ukrainy we wszystkich filiach Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

 • ARTE PO POLSKU ZAPRASZA NA BEZPŁATNY SEANS FILMOWY

  ARTE PO POLSKU ZAPRASZA NA BEZPŁATNY SEANS FILMOWY

  ARTE PO POLSKU ZAPRASZA NA BEZPŁATNY SEANS FILMOWY: PORTUGALSKI KANDYDAT DO OSCARA I NOMINOWANY DO ZŁOTEGO LWA NA MFF W WENECJI „THE DOMAIN” W REŻ. TIAGO GUEDESA

 • PRAWA KOBIET W POLSCE I NA ŚWIECIE cykl filmowy w ARTE po polsku

  PRAWA KOBIET W POLSCE I NA ŚWIECIE cykl filmowy w ARTE po polsku

  Nieludzkie restrykcje aborcyjne, brak rzetelnej edukacji seksualnej, utrudniony dostęp do antykoncepcji, ograniczone prawa kobiet, rząd, który otwarcie potępia mniejszości seksualne, a popiera strefy wolne od LGBT. Czy tak wygląda rzeczywistość tylko w Polsce? Niestety nie… Podobna sytuacja ma miejsce w wielu cywilizowanych krajach na całym świecie. Kwestię praw kobiet i seksualności podejmują reżyserzy filmów dokumentalnych pokazywanych w cyklu „Prawa kobiet w Polsce i na świecie”. Filmy są dostępne bezpłatnie na platformie VOD ARTE po polsku www.arte.tv/pl/.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u