Wypadek w Zielonej Górze. Poszkodowane dwie osoby, w tym dziecko. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

21 styczeń 2021
Autor: 
Wypadek w Zielonej Górze. Ranne dwie osoby, w tym dziecko Redakcja

Dwie osoby, w tym dziecko, zostały poszkodowane po wypadku na Trasie Północnej w Zielonej Górze. Zderzyły się cztery pojazdy. Droga jest całkowicie zablokowana.

Do wypadku doszło w czwartkowy wieczór, 21 stycznia, po godzinie 18:00. Na Trasie Północnej w Zielonej Górze w pobliżu węzła z trasą S3 zderzyły się cztery pojazdy. To laweta i Seat oraz dwie Toyoty.

- Zaczęło się od zderzenia samochodu osobowego z lawetą. Później kierowcy samochodów z powodu niezachowywania ostrożności kolejno wjeżdżali na siebie - mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej, podstawowy zespół pogotowia oraz kilka patroli policji. Przyleciał też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Pojazdami podróżowało łącznie siedem osób. Poszkodowane zostały dwie osoby, w tym dziecko. Starsza osoba przechodzi obecnie badania w karetce, natomiast dziecko nie odniosło poważniejszych obrażeń i nie musi być transportowane do szpitala - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności i szczegóły wypadku. Trasa Północna w kierunku miasta jest całkowicie zablokowana, stworzyły się korki. - Apelujemy do kierowców o zachowywanie dystansu od poprzedzających pojazdów. Wszystko po to, aby mieć czas zahamować - podkreśla podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Strażacy z Zielonej Góry mogą odetchnąć z ulgą. Nowoczesna drabina już na ostatniej prostej

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.