Sulechów: Ukradli dowód kobiecie. Wyłudzili pożyczki oraz podpisali umowę na telefon!

03 luty 2021
Sulechów: Ukradli dowód kobiecie. Wyłudzili pożyczki oraz podpisali umowę na telefon! Lubuska Policja

Sulechowscy policjanci zatrzymali w miniony weekend parę, która posługując się skradzionym wcześniej dowodem osobistym wyłudziła kredyt i pożyczki na pięć tysięcy złotych oraz zawarła umowę abonamentową na telefon komórkowy.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Sulechowie zatrzymali w minioną niedzielę, 31 stycznia, 40-letniego sulechowianina i jego 33-letnią partnerkę. Para zatrzymanych podejrzewana była o to, że posługując się skradzionym dowodem osobistym, wyłudziła kredyt w wysokości trzech tysięcy złotych w jednym z banków, zawarła umowę na abonament telefoniczny u jednego z operatorów sieci komórkowych oraz posługując się tym właśnie numerem telefonu – zawarła cztery umowy pożyczki w parabankach na kwotę dwóch tysięcy złotych.

Cała historia rozpoczęła się na początku grudnia 2020 roku. To wtedy 40-latek ukradł dowód mieszkanki Sulechowa. Wykorzystując lekkie podobieństwo swojej partnerki do zdjęcia z dowodu oraz korzystając z tego, że obecnie zakrywamy usta i nos maseczkami – oboje wpadli na pomysł, żeby na konto pokrzywdzonej kobiety wziąć pożyczkę w banku. Potem w salonie jednego z operatorów telefonii komórkowej zawarli umowę abonamentową również na nazwisko pokrzywdzonej sulechowianki. Następnie, wykorzystując numer telefonu z zawartej umowy, 33-latka zaciągnęła jeszcze cztery pożyczki w tzw. parabankach na łączną kwotę dwóch tysięcy złotych.

Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie wszczęła śledztwo w tej sprawie. Para oszustów po zatrzymaniu i spędzeniu nocy w policyjnym areszcie usłyszała w poniedziałek, 1 lutego, zarzuty dwóch przestępstw - oszustwa z artykułu 286 § 1 kodeksu karnego oraz kradzieży tożsamości z artykułu 190a § 2 kodeksu karnego. Za obydwa przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło: podinspektor Małgorzata Barska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.