Siekierą odrąbał psu łapę. "No uciął, bo się zraniła"

04 luty 2021
Siekierą odrąbał psu łapę. "No uciął, bo się zraniła" OTOZ Animals Zielona Góra

Suczka o imieniu Nolla przeżyła prawdziwe katusze. Właściciel odrąbał jej łapę siekierą, a potem wrzucił ją do zabłoconego, brudnego boksu. Zwierzę trafiło do schroniska, gdzie czeka na swój nowy dom!

Właściciel nazwał ją Murzyn, nie wiedział nawet, że jest to suczka. Mężczyzna odrąbał siekierą jej tylną łapę. - No uciął, bo się zraniła. - opowiada radośnie kolega właściciela. Zwierzę było katowane do tego stopnia, że teraz ze strachu przed człowiekiem tylko spuszcza głowę. Jakby nie chciała patrzeć na najmniejszy ruch, który kojarzy się z krzywdą. Wciąż nie wierzy, że ludzka ręka może koić jej skórę, głaszcząc ją po sierści.

Nolla jest w schronisku, w zgiełku szczekających psów. Przerażona, sparaliżowana. Nie potrafi się odnaleźć w tym wszystkim. Chociaż już wolna od oprawcy, zabrana z miejsca, w którym każdy jej dzień był pełen cierpienia, to nie odzyskuje tutaj spokoju ducha. Nie radzi sobie z sikaniem na spacerach. Nie porusza się odważnie, żwawo. Ciągle się skrada, kryje, rozgląda, chowa. Za dużo psów, za dużo ludzi. 

Pomóżcie nam uratować Nollę. Pomóżcie nam jej znaleźć dom! Tu nie chodzi tylko o jej łapę, ale o życie. Tylko opuszczając schronisko, ma szansę szybko przestać się bać. Bez miłości człowieka, który zabierze ją do domu, to niemożliwe. Znajdźmy dom, który ją uratuje. A my pomóżmy jej razem znów cieszyć się życiem. Niech poczuje radość ze spacerów. Niech zapomni o krzywdzie. - apelują wolontariusze OTOZ Zielona Góra.

 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.