Sulechów: Plantacja marihuany w piwnicy bloku. Zatrzymano trzech mężczyzn!

09 luty 2021
Sulechów: Plantacja marihuany w piwnicy bloku. Zatrzymano trzech mężczyzn! KMP Zielona Góra

Sulechowscy kryminalni zatrzymali w ubiegłym tygodniu trzech mężczyzn zamieszanych w sprawę uprawy konopi indyjskich, znalezionej w piwnicy bloku mieszkalnego w mieście.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Sulechowie ustalili, że w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych w mieście może znajdować się nielegalna uprawa konopi indyjskich, których susz służy do produkcji marihuany. W minioną środę, 3 lutego, policjanci weszli do budynku i w pomieszczeniu tzw. pralni znaleźli 9 krzewów konopi oraz niemal 200 gram suszu. Z zastanych w piwnicy krzewów również można otrzymać około 200 gram suszu służącego do produkcji marihuany.

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili, że w ostatnim okresie z pomieszczeń korzystał 26-letni sulechowianin. Mężczyzna został zatrzymany, a po pewnym czasie w wyniku podjętych przez policjantów czynności, zatrzymany został również jego młodszy, 21-letni brat oraz inny 27-letni sulechowianin. Wszyscy trzej mężczyźni byli już wcześniej notowani przez policję za przestępstwa narkotykowe.

Jak ustalili kryminalni, to 26-latek był odpowiedzialny za zorganizowanie nielegalnej uprawy konopi indyjskich w piwnicy. W czwartek, 4 lutego, mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste – za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat oraz usiłowania przetwarzania środków odurzających – za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Pozostali dwaj mężczyźni także usłyszeli zarzuty – 21-latek za posiadanie środków odurzających - policjanci znaleźli przy nim marihuanę, natomiast 27-latek zarzut udzielania środków odurzających, ponieważ to on przekazał młodszemu koledze narkotyki.

Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za oba te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie w miniony piątek, 5 lutego wydał postanowienie o oddaniu 26-latka pod dozór policji.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.