Pijany malował graffiti w Zielonej Górze. Policja zatrzymała 24-latka na gorącym uczynku (FILM)

15 luty 2021
Malował graffiti w Zielonej Górze. Nagrał go monitoring Fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 24-latka, który malował graffiti na budynkach w centrum miasta. Teraz mężczyzna stanie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w ubiegłym tygodniu. Operatorzy miejskiego centrum monitoringu zauważyli mężczyznę, który malował sprayem budynki i witryny sklepowe. Nie oszczędził też m.in. Filharmonii Zielonogórskiej oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Wandal nie zdawał sobie sprawy, że jest obserwowany przez kamery. W międzyczasie informacja o zdarzeniu trafiła do dyżurnego zielonogórskiej policji. Patrol funkcjonariuszy przydzielony do interwencji zatrzymał 24-latka na parkingu przy ulicy Bohaterów Westerplatte.

- Z pewnością będzie długo pamiętał swoje wyczyny, bo sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Kodeks wykroczeń przewiduje karę ograniczenia wolności lub grzywny. Ponadto sąd może orzec nawiązkę lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

W trakcie czynności okazało się również, iż 24-latek jest pijany. Mężczyzna miał w swoim organizmie niemal 1,8 promila alkoholu.

Przeczytaj też: "Ciepły guzik" wraca do autobusów MZK w Zielonej Górze (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u