Radziecki nabój trafił na wysypisko w Zielonej Górze. Wezwano saperów

17 luty 2021
Autor: 
Radziecki nabój trafił na wysypisko w Zielonej Górze Fot. ZGK ZG

Nietypowe znalezisko na wysypisku w Zielonej Górze. Na linię sortowniczą trafił radziecki nabój. Został już zabrany przez patrol saperski.

Wszystko wydarzyło się w środowy poranek, 17 lutego. Pracownicy zielonogórskiego wysypiska działający na linii sortowniczej natknęli się na nabój przeciwpancerny.

Na miejsce wezwano patrol saperów. Żołnierze potwierdzili, że był to radziecki nabój wielkokalibrowy. Pierwotnie został on zaprojektowany jako amunicja dla karabinów przeciwpancernych. Po dokładnym zabezpieczeniu saperzy przetransportowali go na poligon.

- Jak się tam znalazł? Wyrzucił go ktoś albo do żółtego worka, albo do pojemnika na plastik. Możemy dziękować, że nikomu nic się nie stało. Delikatnie mówiąc, zastanawia nas, jak można być tak nieodpowiedzialnym. Brak słów - podkreśla Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze.

Pracownicy wysypiska proszą, aby uważać na to, co trafia do śmietników. - Ten pocisk to "spektakularny" przykład. Niebezpieczne są także szkło, strzykawki czy noże. Zabezpieczcie je przed wyrzuceniem, aby nikomu nie zrobiły krzywdy - apelują.

Przeczytaj też: Pożar słomy w budynku gospodarczym. Strażacy ewakuowali pięć małych kangurów (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.