Zwierzęta miały być przewożone w skandalicznych warunkach. Pojazd został zatrzymany!

25 luty 2021
Zwierzęta miały być przewożone w skandalicznych warunkach. Pojazd został zatrzymany! WITD Gorzów Wielkopolski 

Nieoczyszczony pojazd przystosowany do przewozu zwierząt, który zanieczyszczał drogę został zatrzymany przez lubuskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

W piątek, 19 lutego na Drodze Krajowej numer 2 w Świecku inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim prowadzili czynności kontrolne wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia "Otwarte klatki”, którego celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt.

Do kontroli zatrzymano m.in. pojazd przystosowany do przewozu zwierząt, który jechał do Gorzowa Wielkopolskiego w celu załadunku drobiu. Podczas jazdy z pojazdu wydostawały się nieczystości, które zanieczyszczały drogę. Okazało się, że po wcześniej wykonanym przewozie zwierząt pojazd nie został oczyszczony i odkażony.

Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Kara finansowa tej samej wysokości grozi również przewoźnikowi, wobec którego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Źródło: WITD Gorzów Wielkopolski 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u