Oszuści w Lubuskiem. Seniorka chciała wyrzucić 30 tysięcy przez okno

06 marzec 2021
Autor: 
Oszuści w Lubuskiem. Seniorka chciała wyrzucić 30 tysięcy przez okno Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Oszuści w Gorzowie Wielkopolskim. Seniorka chciała wyrzucić pieniądze przez okno. W reklamówce miała 30 tysięcy złotych. Wycofała się w ostatniej chwili.

W województwie lubuskim oszuści są cały czas aktywni. Ostatnio do starszej mieszkanki Gorzowa Wielkopolskiego zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta.

- Przekonywał, że pieniądze na koncie kobiety są zagrożone, bo hakerzy pracują nad ich przejęciem. Kobieta była przekonana, że bierze udział w akcji, która zakończy się zatrzymaniem oszustów - relacjonuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Chciała wyrzucić pieniądze przez okno

Seniorka dostała instrukcję, aby wypłacić z konta w banku 30 tysięcy złotych. Tak też zrobiła i wróciła do domu. W międzyczasie oszuści przekonywali, że pieniądze są fałszywe, ale niezbędne do skutecznej, policyjnej akcji.

Kobieta zgodnie z radami rzekomych policjantów zapakowała pieniądze do reklamówki. Ostatecznie gotówka miała zostać wyrzucona przez okno. Mieszkanka Gorzowa wycofała się jednak w ostatniej chwili, gdy już miała wyrzucać reklamówkę.

- Postanowiła sprawdzić w innym banku, czy pieniądze faktycznie są fałszywe. Opowiedziała o tym pracownikowi, który powiadomił policjantów. Pieniądze były oczywiście autentyczne, żadnej akcji hakerów nie było - informuje podkom. Jaroszewicz.

Policja przypomina, aby nie wierzyć w opowieści o tajnych akcjach policji czy wypadkach członków rodziny. To perfidne oszustwo.

Przeczytaj też: Karetka ugrzęzła w błocie. Na pomoc wezwano strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.