Ruszyła odnowa parku w Nowogrodzie Bobrzańskim. Będzie fontanna i nowe drzewa (ZDJĘCIA)

06 marzec 2021
Autor: 
Ruszyła odnowa parku w Nowogrodzie Bobrzańskim Fot. UG Nowogród Bobrz.

Fontanna, wymiana nawierzchni, zdrój uliczny i nowe drzewa. Takie zmiany i wiele innych zajdą wkrótce w parku miejskim w Nowogrodzie Bobrzańskim. Ruszyły już pierwsze prace.

Przy ulicy Plac Wolności w Nowogrodzie Bobrzańskim ruszyły intensywne prace związane z rewitalizacją parku miejskiego. Między innymi wycięto już niektóre drzewa i krzewy. Wszystko na podstawie opinii specjalistów z zakresu roślinności.

Inwestycja obejmuje m.in. budowę fontanny typu "mokry chodnik", wykonanie nowej nawierzchni z płyt betonowych oraz wyposażenie parku w ławki, kosze na odpady, stojaki na rowery i zdrój do wody pitnej. Powstanie też natrysk zewnętrzny oraz tablica do rysowania dla dzieci.

Po wszystkim wykonawca posadzi w parku 30 drzew. Zrobi też nowe miejsca parkingowe oraz oświetlenie. W parku znajdzie się również miejsce na pojemniki na psie odchody.

Inwestycja za ponad milion złotych

Zgodnie z planem rewitalizacja ma zakończyć się pod koniec listopada 2021 roku. Koszt prac to ponad milion złotych. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Unii Europejskiej. Całość realizuje Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG z Kożuchowa.

- To kolejny mały kroczek do przodu. Jak było, każdy widział, jak będzie zobaczymy - napisał w mediach społecznościowych Paweł Mierzwiak, burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego.

Przeczytaj też: Karetka ugrzęzła w błocie. Na pomoc wezwano strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.