Międzynarodowy przewóz z kumulacją nieprawidłowości

17 marzec 2021
Międzynarodowy przewóz z kumulacją nieprawidłowości Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Ukraiński kierowca nie okazał wymaganego świadectwa kierowcy, kwalifikacji zawodowej oraz orzeczeń lekarskiego i psychologicznego. Niewłaściwy był też stan techniczny ciężarówki, którą przewoził ładunek z Czech do Szwecji. Kumulację naruszeń ujawnił patrol lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Zestaw należący do polskiego przewoźnika, za kierownicą którego siedział obywatel Ukrainy, zatrzymali w poniedziałek (15 marca) funkcjonariusze ITD na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego. Ciężarówką przewożono ładunek z Czech do Szwecji.

Kierowca nie okazał do kontroli wymaganego świadectwa kierowcy, kwalifikacji zawodowej oraz orzeczeń lekarskiego i psychologicznego. Inspektorzy mieli też uwagi do stanu technicznego ciężarówki. Miała pękniętą przednią szybę i była wyposażona w emulator AdBlue. Urządzenie to oszukiwało komputer pojazdu w zakresie sprawności układu oczyszczania spalin.

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ciągnika siodłowego. Kierowcę ukarano mandatem i otrzymał zakaz dalszej jazdy. Transport mógł kontynuować dopiero inny szofer, który posiadał wszystkie wymagane dokumenty. Wobec przewoźnika drogowego i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Kontrola S3 15.03.2021 Nr2

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Czytaj także: Kompletnie pijany Ukrainiec jechał ciężarówką koło Słubic. "Omal nie wypadł z kabiny".

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.