Pożar domu w Droszkowie koło Zielonej Góry. Dwie osoby poszkodowane

07 kwiecień 2021
Autor: 
Pożar domu w Droszkowie koło Zielonej Góry Redakcja/archiwum

Dwie osoby zostały poszkodowane w pożarze domu jednorodzinnego w Droszkowie koło Zielonej Góry. Z ogniem walczyło 5 zastępów straży pożarnej.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w środowe przedpołudnie, 7 kwietnia, około godziny 7:30. W ogniu stanął budynek mieszkalny przy ulicy Kościelnej w Droszkowie (gmina Zabór).

Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze oraz dwa samochody z OSP Stary Kisielin i Zabór.

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne niezwłocznie przystąpili do akcji gaśniczej. Niestety budynek nie nadaje się do dalszego zamieszkania. Dwie kondygnacje całkowicie spłonęły.

Dwie osoby poszkodowane

- Osoby mieszkające w środku nie doznały większych obrażeń. 17-letni chłopak wyskoczył z okna przed przyjazdem strażaków, a mieszkająca z nim kobieta, która próbowała gasić płomienie, została lekko osmolona. Strażacy podali jej tlen. Pani odmówiła dalszej pomocy - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Sytuacja jest opanowana, trwa dogaszanie. Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. To ustali już policja.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.