Napad na stację paliw w Wielkanoc. Sprawcy są już w rękach policji!

06 kwiecień 2021
Autor: 
Napad na stację paliw w Wielkanoc. Sprawcy są już w rękach policji! Lubuska Policja

Kryminalni z Kostrzyna nad Odrą, zatrzymali trzy osoby podejrzane o napad na stację paliw. Dwaj mężczyźni sterroryzowali obsługę i z kasy zabrali gotówkę. Kolejny z podejrzanych czekał przed budynkiem w kradzionym aucie. 

Wszystko wydarzyło się w wielkanocną niedzielę, 4 kwietnia, po godzinie 13. Do budynku weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich obezwładnił pracownicę, drugi zabrał około tysiąc złotych z kasy. Po zdarzeniu wsiedli do Audi, w którym czekał na nich kierowca i odjechali. Pracownicy stacji nie stało się nic poważnego. Na miejscu zdarzenia pracę rozpoczęli policyjni śledczy i technik. Informacja o zdarzeniu została przekazana do innych patroli.

Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli ślady, przejrzeli monitoring i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Szybko ustalono, że Audi, którym poruszali się sprawcy zostało skradzione kilka dni wcześniej na terenie województwa zachodniopomorskiego. Funkcjonariusze kryminalni kostrzyńskiego komisariatu zbierali informacje, które mogły doprowadzić do podejrzanych. Ich praca operacyjna przyniosła pożądany skutek.

Kolejnego dnia na terenie województwa zachodniopomorskiego został zatrzymany najpierw 39-letni kierowca, a następnie bracia w wieku 21- i 30-lat. Podczas prowadzonych czynności procesowych policjanci zabezpieczyli skradzione Audi, które wróciło już do właściciela.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do gorzowskiej komendy. Policjanci kompletują materiał dowodowy, by można było im przedstawić zarzut rozboju, za co grozi do 12 lat więzienia. Oprócz tego funkcjonariusze wyjaśniają wątek skradzionego pojazdu.

Jeśli ustalenia policjantów się potwierdzą, jeden z zatrzymanych usłyszy zarzut kradzieży auta. Sprawa jest prowadzona wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Słubicach.

Źródło: podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz, Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u