Pożar piwnicy w budynku. W pomieszczeniu obok czwórka uwięzionych nastolatków!

08 kwiecień 2021
Pożar piwnicy w budynku. W pomieszczeniu obok czwórka uwięzionych nastolatków! Lubuska Policja

Nocny pożar piwnicy w budynku wielorodzinnym. W pomieszczeniu obok znajdowała się grupa nastolatków!

W nocy z piątku na sobotę, 3 kwietnia, podczas patrolu dwójka policjantów zauważyła jak z piwnicy w jednej z kamienic, wydobywa się dym. Zadymienie było bardzo duże, w pierwszej chwili nawet nie było widać ognia. Policjanci natychmiast powiadomili straż pożarną oraz oficera dyżurnego a sami błyskawicznie udali się do budynku zaalarmować i ewakuować mieszkańców. W tym czasie zadymienie robiło się coraz większe, a w oknie kotłowni budynku widać było ogień.

Policjanci rozpytywali mieszkańców czy wszyscy domownicy wyszli lub wiadomo, gdzie są. W trakcie rozmowy z jednym z mężczyzn uzyskali informacje, że w piwnicy, w innym pomieszczeniu przebywa jego syn z kolegami. Zadymienie było tak duże, że uniemożliwiało wejście. Cała sytuacja przebiegała bardzo dynamicznie. W tym czasie, kiedy upłynęło zaledwie kilka minut od zgłoszenia, na miejsce dotarli strażacy.

Po uzyskaniu przez policjantów informacji o młodych osobach przebywających w piwnicy w aparatach powietrznych weszli do środka. Z budynku wyprowadzono czwórkę chłopców w wieku 15-16 lat. Szczęśliwie przebywali oni w dość szczelnym pomieszczeniu, a dym ulatywał się przez okno w kotłowni i nic im się nie stało.

Jeden z chłopców trafił do szpitala z powodu zmniejszonej zawartości tlenu w krwi, ale szybko go popuścił. Przyczyną pożaru było zapalenie się pieca. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.