Żary: Złodziej twierdził, że zapomniał kluczyka do auta. Laweta zabrała pojazd spod domu właściciela!

19 kwiecień 2021
Złodziej twierdził, że zapomniał kluczyka do auta. Laweta zabrała pojazd spod domu właściciela! Lubuska Policja

Policjanci z Żar otrzymali informację o kradzieży osobowego BMW. Szybko podjęte czynności pozwoliły odzyskać pojazd już następnego dnia. Funkcjonariusze zatrzymali także 31-latka podejrzanego o kradzież. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 12 kwietnia, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żarach przyjął telefoniczne zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki BMW w jednej z miejscowości w powiecie żarskim. Do zdarzenia miało dojść tego samego dnia. Według wstępnych ustaleń nieznany sprawca z parkingu przed miejscem zamieszkania pokrzywdzonego miał załadować samochód na lawetę i oddalić się w nieznanym kierunku.

Podjęte w tej sprawie działania przyniosły efekt już kolejnego dnia. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Łęknicy na jednej z posesji ujawnili kradzione auto. Po wykonaniu czynności procesowych odzyskany samochód został przekazany właścicielowi. Policjanci ustalili również podejrzanego o to przestępstwo. Był nim 31-letni mieszkaniec powiatu żarskiego.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna zlecił przewiezienie samochodu. Przyjechał na miejsce, gdzie był zaparkowany pojazd i twierdził, że zapomniał kluczyka. Kierowca lawety niczego nie podejrzewając, przewiózł samochód kilkadziesiąt kilometrów dalej. 31-latek został zatrzymany, kolejnego dnia i usłyszał zarzut kradzieży. Za tego typu przestępstwo może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: komisarz Aneta Berestecka, Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.