Strażacy wynieśli z budynku płonącą butlę z gazem! Dwie osoby zostały ranne!

26 kwiecień 2021
Strażacy wynieśli z budynku płonącą butlę z gazem! Dwie osoby zostały ranne! Komenda Powiatowa PSP w Strzelcach Krajeńskich

Niebezpieczny pożar butli z gazem w jednym z budynków przy ul. Gdańskiej w Strzelcach Krajeńskich! Dwie osoby zostały ranne.

W poniedziałek, 26 kwietnia, chwilę po godzinie 12:00, dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Kraj. odebrał zgłoszenie o pożarze butli z gazem w jednym z budynków przy ul. Gdańskiej w Strzelcach Krajeńskich. Do działań natychmiast skierowano całą zmianę służbową z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Strzelcach Kraj.

W pierwszej kolejności zabezpieczono miejsce działań, droga przed budynkiem, w którym doszło do zdarzenia została zamknięta z wykorzystaniem odpowiedniego ustawienia pojazdów pożarniczych. W wyniku rozpoznania kierujący działaniami ustalił, że doszło do pożaru strumieniowego butli 11 kg z gazem propan-butan w budynku usługowo-handlowym z częścią mieszkalną.

Przed budynkiem znajdowali się mieszkańcy i pracownicy, którzy opuścili budynek, dwoje z nich doznało poparzeń. Wewnątrz budynku wciąż znajdowała się płonąca butla z gazem. Strażacy od razu przystąpili do udzielania kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, równocześnie dowódca podjął decyzję o wprowadzeniu dwuosobowej roty wyposażonej w sprzęt ochrony dróg oddechowych, z nawodnioną linią gaśniczą do wnętrza budynku.

Rota dostała zadanie opanowania sytuacji pożarowej oraz zapobieżenia rozprzestrzeniania się pożaru. Strażacy, postępując zgodnie z przyjętymi procedurami walki z pożarami gazów odstąpili od gaszenia pożaru butli wewnątrz pomieszczenia. Zamiast tego płonąca butla została wyniesiona na zewnątrz budynku, gdzie po ustawieniu w miejscu przewiewnym, zapewniającym osłonę przed odłamkami została poddana chłodzeniu wodą. W trakcie chłodzenia temperatura płaszcza butli była stale monitorowana z użyciem kamery termowizyjnej.

W trakcie działań mieszkańcy poinformowali o obecności zwierząt domowych w budynku. Na polecenie kierującego działaniami strażaka, zwierzęta te zostały ewakuowane na zewnątrz. Na miejscu działań obecny był Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich oraz Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Strzelcach Kraj. Oprócz strażaków na miejscu pracowały także dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Strzelcach Krajeńskich


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.