Cztery ciężarówki pełne gruzu i azbestu jechały z Niemiec do Polski (ZDJĘCIA)

28 kwiecień 2021
Autor: 
Cztery ciężarówki pełne gruzu i azbestu jechały z Niemiec do Polski Fot. KAS

Funkcjonariusze KAS zatrzymali nielegalny transport odpadów. Na granicy z Niemcami zatrzymano cztery ciężarówki pełne ziemi, gruzu i azbestu. Organizatorom transportu grozi teraz spora kara.

Lubuski Urząd Celno-Skarbowy prowadził kontrole pojazdów w okolicach byłego przejścia granicznego w Świecku. Podczas służby funkcjonariusze zatrzymali m.in. cztery ciężarówki jadące z Niemiec do Polski.

- Kierowcy deklarowali w dokumentach, że przewożą ziemię gliniastą pod budowę drogi w okolicach Rzepina. Tymczasem pojazdy nie miały specjalnego oznakowania charakterystycznego dla przewozu odpadów i pozwoleń na wwóz do Polski tego typu śmieci - informuje Ewa Markowicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Grozi pół miliona złotych kary

Funkcjonariusze zatrzymali transport i poinformowali Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Podczas szczegółowej kontroli okazało się, że w dwóch ciężarówkach była ziemia, natomiast w dwóch kolejnych mieszanka ziemi, gruzu i azbestu.

Sprawą zajął się Główny Inspektor Ochrony Środowiska. - Czyn tego rodzaju zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5, a działalność karą administracyjną w wysokości do pół miliona złotych, która może być nałożona na podmiot odbierający nielegalne odpady - dodaje Markowicz.

Przeczytaj też: Nowa Sól: Pościg za pijanym 28-latkiem. Miał ponad dwa promile, próbował potrącić policjanta


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.