Wietrzna środa. Strażacy z Zielonej Góry i okolic usuwają powalone drzewa (ZDJĘCIA)

05 maj 2021
Autor: 
Strażacy z Zielonej Góry i okolic usuwają powalone drzewa Redakcja

Strażacy z Zielonej Góry i okolic usuwają powalone drzewa. Do tej pory odnotowano już 11 interwencji. Silny wiatr ma występować do późnych godzin wieczornych.

Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem obowiązują od godziny 12:00, lecz na terenie powiatu zielonogórskiego porywy nasiliły się około 14:00. Wtedy też do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło pierwsze zgłoszenie. Dotyczyło drzewa, które spadło na trasie Ochla - Jeleniów.

Fala zdarzeń rozpoczęła się tuż po godzinie 15:00. Na trasie Letnica - Świdnica drzewo zablokowało przejazd, natomiast na ulicy Podgórnej w Zielonej Górze konar spadł na chodnik. W międzyczasie wpłynęły zgłoszenia o pochylonych drzewach w Ochli i Smolnie Wielkim.

Najpoważniejszy incydent miał miejsce na ulicy Krośnieńskiej w Zielonej Górze, gdzie konar drzewa runął na samochód zaparkowany na osiedlowym parkingu. Nikt nie został poszkodowany, jednak pojazd został uszkodzony.

Do godziny 17:30 zielonogórska straż pożarna interweniowała przy 11 zdarzeniach.

Przeczytaj też: Nowe wozy bojowe dla jednostek OSP w Lubuskiem. Sprawdź, kto otrzyma samochód


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.