Ktoś się nie bał i... ukradł kamery z cmentarzy w gminie Świdnica. Trwa szukanie sprawcy (ZDJĘCIA)

06 maj 2021
Autor: 
Ktoś się nie bał i... ukradł kamery z cmentarzy w gminie Świdnica Redakcja

Zuchwała kradzież w gminie Świdnica. Nieznany sprawca ukradł kamery z cmentarzy w pięciu miejscowościach. Policja szuka złodzieja, a gmina prosi o pomoc w jego wskazaniu.

Ściganie "cmentarnych hien" za pomocą kamer praktykuje się w całej Polsce, bo przecież najlepszy sposób na złodzieja to złapać za rękę albo nagrać. Dlatego na cmentarzach w gminie Świdnica koło Zielonej Góry zamontowano specjalne fotopułapki.

Tym razem łupem złodzieja nie padły znicze, kwiaty czy elementy nagrobków. Nieznany sprawca ukradł właśnie kamery monitoringu.

W nocy z wtorku na środę, 5 maja, do kradzieży doszło na cmentarzach w Słonem, Lipnie, Drzonowie i Letnicy. Wszystko powtórzyło się następnego dnia na nowym i starym cmentarzu w Świdnicy. Sprawa została już zgłoszona na policję.

- Jeśli ktokolwiek posiada informację lub był świadkiem tych zdarzeń, to prosimy o kontakt z Zakładem Usług Komunalnych (68 327 37 18), Urzędem Gminy Świdnica (68 327 31 15), Strażą Gminną (606 183 360) lub najbliższym posterunkiem policji - czytamy w komunikacie gminy Świdnica.

Przeczytaj też: Wietrzna środa. Strażacy z Zielonej Góry i okolic usuwali powalone drzewa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.