Burza w Zielonej Górze. Zalane ulice i posesje, interwencje strażaków (FILM, ZDJĘCIA)

12 maj 2021
Autor: 
Burza w Zielonej Górze. Zalane ulice i posesje, interwencje strażaków Redakcja

Nawałnica w Zielonej Górze. Kilkadziesiąt minut ulewnego deszczu wystarczyło, by ulice miasta dosłownie popłynęły. Strażacy odnotowali już pierwsze interwencje.

Potwierdziły się prognozy o burzach i ulewach. W środowy wieczór, 12 maja, nad Zieloną Górą i okolicznymi miejscowościami przeszła burza. Towarzyszył jej ulewny deszcz oraz lokalne opady gradu.

Wystarczyło kilkanaście minut ulewy, by w wielu miejscach na terenie miasta studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odprowadzaniem wody. Tak było m.in. na al. Konstytucji 3 Maja oraz ul. Zawadzkiego "Zośki" i Zamkowej. Kierowcy przejeżdżających samochodów często wjeżdżali na chodniki, aby nie zalać rury wydechowej lub nie zgubić tablic rejestracyjnych.

Strażacy wyjeżdżają do interwencji

Pierwsze zgłoszenia, które otrzymali strażacy z Zielonej Góry, wpłynęły po godzinie 22:30. Zastępy interweniowały już na ulicy Mikołaja Kopernika, gdzie woda wdzierała się do budynku oraz na ul. Zamkowej - tam zalany został samochód.

Do dyżurnych zielonogórskiej straży pożarnej nieustannie wpływają kolejne zgłoszenia. Woda zalała garaże przy ulicy Irysowej i Ignacego Łukasiewicza. Dostaje się też do budynków przy ul. Mokrej i Osadniczej. Podobnie jest na ul. Władysława Sikorskiego.

Przeczytaj też: Mężczyzna dostał zawału na dostrzegalni, czyli ćwiczenia strażaków z Zielonej Góry (FILM, ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.