Tragedia. Nie żyje zaginiony 15-letni Marek z Ledna. Jego ciało wyłowiono z Odry

16 maj 2021
Autor: 
Nie żyje zaginiony 15-letni Marek z Ledna Redakcja

Z Odry wyłowiono ciało zaginionego 15-letniego Marka z Ledna. Kilka dni temu służby wyciągnęły z rzeki zwłoki jego kolegi - 13-letniego Filipa. To koniec ogromnej akcji poszukiwawczej.

W niedzielę, 16 maja, ponownie ruszyła akcja poszukiwawcza za zaginionym 15-letnim Markiem. Po godzinie 11:00 do służb trafiła niepokojąca informacja. Przy brzegu rzeki Odra na wysokości miejscowości Ledno ludzie zauważyli i wyłowili ciało, które wypłynęło na powierzchnię wody.

- Niedzielny poranek przyniósł tragiczną informację związaną z poszukiwaniami 15-letniego Marka. Prowadzone na Odrze w Lednie działania doprowadziły do odnalezienia ciała chłopca. Rodzinę chłopca policja otoczyła opieką psychologiczną - informuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Ciało 15-latka zostało wyłowione dwa dni po wyciągnięciu z rzeki zwłok jego kolegi, 13-letniego Filipa.

Poszukiwania nastolatków z Ledna

To koniec ogromnej akcji poszukiwawczej - potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Codziennie od poniedziałku, 10 maja, chłopców szukało ponad 200 strażaków, policjantów, żołnierzy WOT i okolicznych mieszkańców.

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy zaangażowali się w działania. Na miejscu pojawiły się m.in. Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Zielonej Góry, Nowej Soli, Międzyrzecza, Legnicy oraz Poznania. Obecne były też Grupy Poszukiwawczo-Ratownicze OSP Jarogniewice i OSP Mosina (powiat poznański). W akcji pomagały również policyjne śmigłowce z różnych baz w Polsce oraz operatorzy dronów z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Służby przeszukały 4500 hektarów terenu. Ponadto strażakom udało się przeskanować przy użyciu sonarów 51 kilometrów dna Odry.

- Pomimo nadludzkiego wysiłku niegasnąca nadzieja wciąż dawała nam siłę. Niestety, mimo ogromnych wysiłków ludzi i zastosowania najlepszego sprzętu, natura okazała się bezlitosna - podkreśla st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Lotnisko Zielona Góra-Babimost do otwarcia! Znów polecimy do Warszawy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.