Lubuscy strażacy z OSP wspierają kolegów z Ukrainy. Przekazali im profesjonalny sprzęt

16 maj 2021
Autor: 
Lubuscy strażacy z OSP wspierają kolegów z Ukrainy Fot. Edward Fedko / FB

Lubuscy strażacy z OSP przekazali do wsi Strzelczyska na Ukrainie profesjonalny zestaw ratownictwa technicznego. Wcześniej załatwili im wóz strażacki.

Miejscowość Strzelczyska na Ukrainie to wieś, w której mieszkają praktycznie sami Polacy. Kilka lat temu zebrali się chętni na utworzenie Ochotniczej Straży Pożarnej. Brakowało jednak najważniejszego, czyli wozu strażackiego.

Pomóc postanowił Lubuski Oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. I tak używany ponad 20-letni pojazd marki Ifa udało się pozyskać od strażaków z Brandenburgii. Samochód po wyremontowaniu i doposażeniu m.in. w ubrania specjalne oraz aparaty powietrzne został przekazany na Ukrainę.

Kolejna pomoc od lubuskich strażaków

Samochód gaśniczy trzeba jednak odpowiednio wyposażyć. Teraz zza wschodnią granicę przekazano kolejny sprzęt z Polski. Podarowali go strażacy z OSP w Dąbrówce Wielkopolskiej koło Świebodzina.

Do ochotników z Ukrainy trafił profesjonalny zestaw ratownictwa technicznego. To pompa hydrauliczna, nożyce oraz rozpieracz ramieniowy. Sprzęt służy przede wszystkim do działań przy wypadkach drogowych. W wyszkolonych rękach umożliwia wykonanie szybkiego i bezpiecznego dostępu do osoby poszkodowanej uwięzionej w roztrzaskanym aucie.

- Wspierano nas, wspieramy i my - podkreśla dh Edward Fedko, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Lubuskiego.

Przeczytaj też: Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje zaginiony 15-letni Marek z Ledna. Jego ciało wyłowiono z Odry


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.