Uwaga! Oszuści na policjantów znów w akcji

31 maj 2021
Uwaga! Oszuści na policjantów znów w akcji Pixabay

Zielonogórska Policja informuje o kolejnych próbach oszustwa na Policjanta i funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego.

Dyżurny KMP odebrał dziś telefon od zielonogórzanki, która na szczęście nie pozwoliła się oszukać.

- Dzwoniący mężczyzna podawał się za "inspektora z CBŚ", który ściga oszustów i hakerów okradających konta bankowe - informuje podinsp. Małgorzata Barska z Zespołu Prasowego KMP w Zielonej Górze. - Oszust próbował przekonać seniorów, że mają przekazać pieniądze na "bezpieczne konto" lub wypłacić i przekazać policjantowi, który się po nie zgłosi.

Policja apeluje, by nigdy nie przekazywać pieniędzy ani danych osobom, które podają się za funkcjonariuszy policji. Funkcjonariusze nie informują także o prowadzonych działaniach przez telefon.

SENIORZE!

W przypadku próby oszustwa natychmiast zgłoś się na Policję. Zadzwoń pod nr 997 lub 112.

Przeczytaj także: SMS o treści "Niezapłacony mandat karny". Policja: to oszustwo!

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.