Areszt za liczne włamania w Żaganiu

05 sierpień 2016
Autor: 
fotolia.com

Cztery osoby zostały aresztowane w sprawie kradzieży z włamaniem w Żaganiu, m.in. do sklepu i pomieszczeń gospodarczych. Oskarżeni to dwie osoby dorosłe i dwóch nieletnich, którzy odpowiedzą za czyny karalne przed sądem rodzinnym.

Pod koniec 2015 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu przyjęli kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczo-przemysłowego oraz włamań do pomieszczeń gospodarczych w dwóch miejscowościach na terenie gminy Żagań. Skradzione zostały m.in. trzy motorowery o łącznej wartości 5,5 tys. złotych, pompa wodna, butla gazowa i inne przedmioty. W sprawach dotyczących tych przestępstw zostały wszczęte dochodzenia.

Działania prowadzone przez policjantów doprowadziły do ustalenia i zatrzymania osób podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw. Żagańscy policjanci służby kryminalnej zebrali dowody, które doprowadziły do zatrzymania dwóch osób podejrzanych w tych sprawach. Ponadto policjanci ustalili dwóch nieletnich podejrzanych o popełnienie czynów karalnych: o włamanie do garażu, skąd zostały skradzione dwa rowery z silnikami spalinowymi, dwa włamania do pomieszczeń gospodarczych, skąd zostały skradzione trzy motorowery, pompa wodna, butla gazowa i inne przedmioty, włamanie do sklepu spożywczego oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczo-przemysłowego. Straty związane z czynami popełnionymi przez nieletnich to łącznie ponad 7 tys. złotych.

Jeden z zatrzymanych, 26-letni mężczyzna, usłyszał łącznie sześć zarzutów: kradzieży z włamaniem do garażu, paserstwa – pomocy w ukrywaniu rzeczy pochodzących z przestępstwa oraz cztery zarzuty sprawstwa kierowniczego – nakłaniania nieletnich do popełnienia przestępstwa i wskazywania im konkretnych miejsc, do których mieli się włamać. Druga osoba zatrzymana do tej sprawy, 25-letnia kobieta usłyszała zarzut współudziału w kradzieży z włamaniem do garażu oraz zarzut paserstwa – pomocy w ukrywaniu rzeczy pochodzących z przestępstwa.

Akt oskarżenia przeciwko dwóm podejrzanym o przestępstwa przeciwko mieniu Prokuratura Rejonowa w Żaganiu skierowała już do sądu. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 15-latek i 16-latek, podejrzani o kradzieże z włamaniem, odpowiedzą za czyny karalne przed sądem rodzinnym i nieletnich. (KPP Żagań)

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u