Młotkiem niszczył panele fotowoltaiczne na farmie. Straty oszacowano na ponad 300 tys. złotych!

14 czerwiec 2021
Młotkiem niszczył panele fotowoltaiczne na farmie. Straty oszacowano na ponad 300 tys. złotych! Lubuska Policja

Mieszkaniec powiatu żagańskiego niszczył panele fotowoltaiczne oraz inne urządzenia. Straty oszacowano na ponad 300 tys. złotych. Mężczyzna odpowiedzialny za zniszczenia został zatrzymany! 

W kwietniu na terenie farmy fotowoltaicznej w miejscowości Konin Żagański doszło do zniszczenia paneli fotowoltaicznych wraz z innymi urządzeniami. Wartość strat, jakie poniósł właściciel szacowane są na 322 tysiące złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci Komisariatu Policji w Iłowej podjęli czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego przestępstwa.

Na podstawie zgromadzonego materiału, policjanci kryminalni wytypowali osobę, która mogła za to odpowiadać. W piątek, 11 czerwca, na parkingu stacji paliw w Iłowej policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę. 

Podczas wykonywania czynności procesowych, 30-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego usłyszał zarzut zniszczenia mienia o znacznej wartości. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10

Źródło: sierżant Arkadiusz Szlachetko, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.