Pożar lasu koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Strażacy znów wezwani w to samo miejsce (ZDJĘCIA)

17 czerwiec 2021
Autor: 
Pożar lasu koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Strażacy znów wezwani do akcji Redakcja

Odnowił się pożar lasu koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Na miejscu pracuje dwanaście zastępów straży pożarnej. Trwa dogaszanie pożarzyska.

Pożar wybuchł w środowe popołudnie, 16 czerwca, około godziny 15:45. Ogień pojawił się w jednym z oddziałów leśnych w pobliżu Zakładu Karnego w Krzywańcu (gmina Nowogród Bobrzański). Gasiło go 12 zastępów straży pożarnej i samolot z Leśnej Bazy Lotniczej w Zielonej Górze. Działania trwały aż do wieczora.

W czwartek, 17 czerwca, strażacy znów zostali wezwani w to samo miejsce, ponieważ doszło do odnowienia się pożaru. W działania ponownie zaangażowano miejsce jednostki OSP oraz strażaków z gminy Świdnica. Przybył też samochód patrolowo-gaśniczy z Nadleśnictwa Krzystkowice.

Od godziny 13:00 trwa żmudne i dokładne dogaszanie pogorzeliska. Wodę w rejon pożaru dowozi cysterna o pojemności 25 tysięcy litrów. Zastępy gaśnicze zasilają się także z rzeki Bóbr. Akcję utrudnia wysoka temperatura, która mocno daje się we znaki strażakom.

Przeczytaj też: Afryka w Lubuskiem? Leśnicy zapraszają w wyjątkowe miejsce (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.