Izabela Mazurkiewicz wójtem gminy Świdnica. "Obiecuję mieszkańcom, że zawsze będę dla nich" (ZDJĘCIA)

17 czerwiec 2021
Autor: 
Izabela Mazurkiewicz wójtem gminy Świdnica Redakcja

Wójt gminy Świdnica oficjalnie rozpoczął pracę. Dziś Izabela Mazurkiewicz złożyła ślubowanie. - To dla mnie wzruszająca chwila - podkreślała.

Przedterminowe wybory na wójta gminy Świdnica przekładano aż pięć razy. Ostatecznie w głosowaniu, które odbyło się 13 czerwca, wzięło udział ponad 1300 mieszkańców, a więc frekwencja wyniosła 24,96 procent. Za wyborem jedynej kandydatki oddano 1 260 głosów, a przeciwko 59.

Wcześniej Izabela Mazurkiewicz pełniła funkcję zastępcy wójta gminy Świdnica Krzysztofa Stefańskiego, który zmarł po ciężkiej chorobie w październiku 2020 roku.

Izabela Mazurkiewicz wójtem gminy Świdnica

W czwartkowe popołudnie, 17 czerwca, odbyła się specjalna Sesja Rady Gminy, na której nowo wybrana wójt złożyła ślubowanie.

- Jest to dla mnie wzruszająca chwila i dziękuję wszystkim, którzy chcieli być ze mną na tej uroczystości. Zdaję sobie sprawę z poczucia odpowiedzialności i trudniej funkcji, jaka stoi przede mną, ale wierzę, że z pomocą uczciwych ludzi, radnych, sołtysów, na których zawsze mogłam liczyć, będziemy mogli wspólnie realizować cele, które postawił przed nami wójt śp. Krzysztof Stefański - mówiła Izabela Mazurkiewicz.

Wójt podkreślała, że wierzy w realizację programu i obiecała mieszkańcom gminy, że zawsze będzie dla nich, bo to dzięki nim piastuje tę funkcję.

Co ciekawe to pierwsza kobieta, która objęła stanowisko wójta w historii gminy Świdnica. Gratulacje złożyli jej m.in. starosta zielonogórski Krzysztof Romankiewicz, prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys oraz zastępca burmistrza Nowogrodu Bobrzańskiego Mirosław Walencik.

Przeczytaj też: Pożar lasu koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Strażacy znów wezwani w to samo miejsce (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u