Zielona Góra: Kontrola sortowni kurierskich. Zabezpieczono 283 kg nielegalnego tytoniu

22 czerwiec 2021
Autor: 
Zielona Góra: Kontrola sortowni kurierskich Fot. KAS

Funkcjonariusze KAS z Zielonej Góry przez dwa dni kontrolowali firmy kurierskie. Zabezpieczono 283 kg nielegalnego tytoniu.

Nielegalna produkcja wyborów tytoniowych to częste zjawisko w Polsce. Proceder występuje w różnej skali, czasem są to profesjonalne fabryki tworzone przez grupy przestępcze, czasem wszystko odbywa się w prywatnych domach.

Paczki z nielegalnym tytoniem

Ostatnie kontrola przesyłek kurierskich zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Zielonej Górze w dniach 10 i 11 czerwca.

- Spośród przesyłek wytypowano na podstawie analizy dokumentów 125 sztuk. Okazało się, że znajdował się w nich nielegalny tytoń o wadze 283 kilogramów w postaci krajanki gotowej do palenia - informuje Beata Downar-Zapolska z Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Teraz nadawców przesyłek czeka kara grzywny. Jak dodaje Downar-Zapolska, wstępnie wartość zatrzymanego towaru oszacowano na ponad 200 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek koło Zielonej Góry. Ciężarówka śmiertelne potrąciła mężczyznę (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.