Międzyrzecz: Poszukiwany uciekał po dachu kamienicy. Później ukrył się pod wanienką

22 czerwiec 2021
Autor: 
Międzyrzecz: Poszukiwany uciekał po dachu kamienicy Redakcja/archiwum

Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Wcześniej mężczyzna m.in. uciekał po dachu budynku, w którym się ukrywał.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KPP w Międzyrzeczu ustalili miejsce pobytu 31-latka poszukiwanego listem gończym. Po przygotowaniu się do jego zatrzymania patrole ruszyły do jednej z kamienic.

- Gdy zapukali do drzwi, ucichły głosy, które dobiegały z mieszkania. Funkcjonariusze kilkukrotnie wzywali osobę do otwarcia, informując, że w przypadku braku reakcji wyważą drzwi. Mężczyzna postanowił jednak udawać, że go nie ma - relacjonuje sierż. sztab. Mateusz Maksimczyk, rzecznik międzyrzeckiej policji.

Uciekał po dachu kamienicy

Kiedy kryminalni siłowo weszli do lokalu, zauważyli tylko otwarte na oścież okno i pozostawiony pęk kluczy. Wówczas rozdzielili się, aby dokładnie sprawdzić teren wokół budynku. Ich uwagę szybko zwróciło jedno z okien pobliskiego mieszkania, które wcześniej było otwarte.

Przy użyciu jednego z pozostawionych kluczy funkcjonariuszom udało się dostać do lokalu. - W trakcie przeszukania ujawnili poszukiwanego mężczyznę, który do końca myślał, że uda mu się przechytrzyć policjantów. Skrył się bowiem w kącie składziku przykryty plastikową wanienką, za którą wystawały tylko nogi mężczyzny - informuje sierż. sztab. Maksimczyk.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Aresztu Śledczego. Tam będzie odbywał karę pozbawienia wolności wymierzoną przez sąd.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek koło Zielonej Góry. Ciężarówka śmiertelne potrąciła mężczyznę (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.