Wypadek rowerzystów w Gorzowie. 66-latek doznał urazu kręgosłupa

08 lipiec 2021
Autor: 
Wypadek rowerzystów w Gorzowie. 66-latek doznał urazu kręgosłupa Redakcja/archiwum

Czołowe zderzenie rowerzystów na ścieżce w Gorzowie Wielkopolskim. Ranny 66-latek doznał urazu kręgosłupa. Policja przypomina o bezpieczeństwie.

Do zdarzenia doszło w środę, 7 lipca, po godzinie 6:00. W rejonie Ronda Europejskiego przy ścieżce rowerowej na ulicy Myśliborskiej zderzyło się dwóch cyklistów.

- 37-letni mężczyzna jechał drogą dla rowerów i w pewnym momencie zjechał na przeciwny pas, co miało być rezultatem zmęczenia. Uderzył w jadącego z naprzeciwka 66-letniego rowerzystę - relacjonuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Ranny z urazem kręgosłupa

Na miejscu wypadku zjawił się zespół pogotowia oraz patrol policji. Ranny 66-latek został przetransportowany do szpitala. Okazało się, że doznał urazu kręgosłupa.

- To niestety sytuacja, która potwierdza, że użytkownicy rowerów są narażeni na ciężkie obrażenia. Dlatego ruszając na rower, trzeba być wypoczętym i trzeźwym. Nie bez znaczenia jest też znajomość przepisów. Namawiamy do zakładania kasków i innej ochrony poszczególnych części ciała - podkreśla podkom. Jaroszewicz.

Przeczytaj też: Świebodzin: Plaga pijanych kierowców na drogach. W jeden dzień zatrzymano aż pięciu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u