Zmalowana Szprotawa. SzDK zaprasza na warsztaty i plener malarski

08 lipiec 2021
Autor: 
Zmalowana Szprotawa. SzDK zaprasza na warsztaty i plener malarski Pixabay

Ledwo przebrzmiały dźwięki Festiwalu Ziemia i Pieśń a Szprotawski Dom Kultury zaprasza na kolejne wydarzenie. Tym razem organizatorzy zapraszają do podziwiania pracy malarzy uczestniczących w polsko–niemieckim plenerze malarskim „Spotkania bliskich nieznajomych”.

Już od 20. lipca Pałac Henryków będzie gościł 20 artystów z Polski i Niemiec. Wśród najważniejszych nazwisk znajdziemy Karola Bąka, Sabinę Marię Grzyb, Petera Heyn czy Annę Hubsch. Pracę malarzy będzie można nie tylko obserwować, ale także porozmawiać z każdym z artystów. Plastycy będą również w innych miejscach gminy.

W ramach projektu organizatorzy zapraszają na warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, które poprowadzi mistrz pędzla - Krzysztof Trzaska. Malarz jest absolwentem Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się twórczością malarską i graficzną, jest też autorem obiektów, instalacji, filmów wideo, działań multimedialnych i projektów realizowanych w Internecie. Współpracował z Galerie du Chevalier w Paryżu, otrzymał szereg nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych konkursach malarskich.

Aby skorzystać z zajęć należy zapisać się w SzDK lub u sołtys Henrykowa.Projekt został dofinansowany z FMP w Euroregionie „Sprewa-Nysa-Bóbr” dla Programu Współpracy INTERRG V A 2014-2020 w kwocie 12 tys. E.

plakatszdk

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u