Zarejestrował firmę i wyłudzał pożyczki

08 sierpień 2016
Autor: 

Sześć osób, czterech mężczyzn i jedna kobieta – żona głównego oskarżonego, zostali zatrzymani w sprawie wyłudzaniem pożyczek, usług telekomunikacyjnych i telefonów komórkowych.

Główny oskarżony to 38-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu żagańskiego, który w przeszłości był już karany, a obecnie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa.

Przestępstwa wyłudzania pożyczek wyszły na jaw po uzyskaniu przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu informacji o tym, że 38-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego, w przeszłości karany, zarejestrował działalność gospodarczą. Pomimo tego, że mężczyzna faktycznie nikogo nie zatrudnił, to wystawiał pewnym osobom umowy o pracę, poświadczając tym samym nieprawdę. W miejscu zamieszkania tego mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli różne dokumenty, m.in. zaświadczenia o zatrudnieniu w jego firmie, pieczątki firmowe i umowy o pracę. Policjanci ustalili też mechanizm działania podejrzanych, którzy mając zaświadczenia o zatrudnieniu (które poświadczały nieprawdę) mogli ubiegać się o pożyczki (które nie były spłacane), zawierać umowy z firmami telekomunikacyjnymi i wyłudzać telefony komórkowe.

W czasie kilkumiesięcznego postępowania w tej sprawie żagańscy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie sześciu podejrzanym łącznie 16 zarzutów związanych z wyłudzeniami i oszustwami kredytowymi. Główny podejrzany usłyszał dziewięć zarzutów popełnienia tych przestępstw oraz jeden zarzut nielegalnego posiadania amunicji do broni palnej. Łączna suma strat związanych z działalnością przestępczą tych osób to ponad 37 tys. złotych. Akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom trafił już do sądu. (KPP Żagań)

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u