Potrącenie rowerzysty w Zielonej Górze. Jest nagranie z monitoringu (FILM)

10 sierpień 2021
Autor: 
Potrącenie rowerzysty w Zielonej Górze. Jest nagranie z monitoringu Fot. KMP Zielona Góra, Czytelnik

Wypadek w Zielonej Górze. Osobówka potrąciła rowerzystę na rondzie PCK. Policja opublikowała nagranie z monitoringu i apeluje o ostrożność.

Wszystko wydarzyło się w niedzielny wieczór, 8 sierpnia. Około godziny 22:30 kierowca samochodu marki Skoda, zjeżdżając z ronda PCK w ulicę Dąbrówki nie zauważył rowerzysty znajdującego się na drodze dla rowerów.

- Na nagraniu widać, że rowerzysta próbował zahamować przed wjechaniem na przejazd, ale niestety nie zdążył wyhamować i doszło do jego potrącenia - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Poszkodowany rowerzysta trafił do szpitala

Na miejsce przyjechał specjalistyczny zespół pogotowia oraz patrol policji z drogówki. Poszkodowany mężczyzna po opatrzeniu przez medyków został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Wiadomo, że kierowca osobówki był trzeźwy.

Policja prowadzi już postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. - To kolejne potrącenie rowerzysty w czasie tych wakacji. Prosimy o ostrożność na drogach, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych - podkreśla podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Ranny motocyklista trafił do szpitala


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u