W obronie wolnych mediów. Z apelem do Janusza Kubickiego

11 sierpień 2021
(1 głos)
W obronie wolnych mediów. Z apelem do Janusza Kubickiego Redakcja

Wczoraj w ponad 100 miastach w całej Polsce odbyły się demonstracje w obronie wolnych mediów. W Zielonej Górze udział wzięło ponad 500 osób.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wczorajszej konferencji mówił, że w ustawie chodzi o to, by polskie media nie trafiły w ręce inwestorów z Rosji czy Chin i że nie jest ona przeciwko komukolwiek.

- Poważne państwo musi mieć mechanizmy regulacyjne, dlatego ustawa uszczelniająca w tym zakresie nie jest przeciwko komukolwiek, tylko jest ustawą, która ma na celu zapobiegać w przyszłości takim ewentualnym akwizycjom, fuzjom czy zakupom, które mogą być dokonywane przez podmioty spoza EOG i potem mogą potem wpływać na rzeczywistość naszą - mówił premier.

Wiadomo jednak, że jest ona skierowana głównie w nieprzychylną władzy stację TVN24. Wolność mediów to wolność przepływu informacji, to wolność słowa. To prawo tak ważne jak prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia przez niezależne i niezawisłe Sądy.  

Podczas wczorajszej demonstracji w Zielonej Górze głos zabrała marszałek Elżbieta Anna Polak. - Dzisiaj jesteśmy tutaj bo wolne media są zagrożone. Bez wolnych mediów nie ma państwa demokratycznego. Z mediów narodowych nie dowiecie się, że 145 mln zł rząd dzisiaj odbiera samorządom po to żeby sfinansować swój nowy ład. A nie jest to nic innego jak ta sama strategia nagradzania swoich i karania niepokornych. Odbiera się prawa i kompetencje samorządom. Bo to rząd będzie wybierał, które inwestycje i gdzie, za nasze pieniądze, za dochody samorządów będą realizowane. 

Zielonogórzanie z owacjami przyjęli byłego prezydenta Nowej Soli, obecnego senatora, Wadmina Tyszkiewicza. - Jestem tu po to, by bronić TVN-u. Ja jestem tutaj z wami by bronić Polski. Nie ma wolnego kraju, nie ma demokracji bez wolnych mediów. Niestety, dzisiak Polską walczy człowiek, który może popchnąć Polskę w przepaść. Wszyscy się zastanawiają, czy jest gdzieś granica, której ten człowiek nie przekroczy. Ten człowiek, który nienawidzi Polski i Polaków, który nie ma nic do stracenia, nie ma żony, dzieci, rodziny,  a decyduje o cnotach niewieścich. Ten człowiek nazywa się Jarosław Kaczyński i jest największym zagrożeniem tego kraju. 

Wadim Tyszkiewicz zaapelował również do prezydenta Janusza Kubickiego. - Łukasz Mejza jest posłem i jest generałem Janusza Kubickiego. Łukasz Mejza głosował zgodnie z interesem partii rządzącej, czyli PiS. Dostał się z list PSL ale od razu odwrócił się plecami do nich. Apeluję do prezydenta Kubickiego, żeby jego generał zagłosował za wolną, demokratyczną Polską. Z Zielonej Góry wywodzi się jeszcze jeden poseł. Chodzi o Krzysztofa Bosaka. Jak zachowa się Konfederacja? 

Czesław Fiedorowicz dodał, że każdy z nas musi mieć świadomość, że jedna osoba, jedna partia chce mieć wyłączność na prawdę. 

Historia dzieje się na naszych oczach. Nie możemy dopuścić aby Polska poszła w kierunku Białorusi czy Rosji.

Od godz. 11.30 w  Sejmie zaczęła się ważyć historia Polski. TVN to bardzo ważny element w tej układance, ale tak na prawdę chodzi o Polskę.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u