Recydywista bardzo chciał wrócić do więzienia. Okradł sklep tuż po wyjściu na wolność

11 sierpień 2021
Autor: 
Recydywista okradł sklep tuż po wyjściu z więzienia Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali 51-latka, który okradł sklep po wyjściu z więzienia. Recydywista zabierał tylko butelki z alkoholem. Teraz trafi za kratki.

Niektórzy recydywiści bardzo chcą wracać do zakładów karnych. Tak było też w przypadku 51-latka z powiatu nowosolskiego. Mężczyzna dzień po wyjściu z więzienia okradł jeden z supermarketów w Zielonej Górze.

- Podszedł prosto do stoiska z alkoholem, włożył do swojego plecaka kilka butelek i wyszedł za linię kas oczywiście nie płacąc za towar - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

"Grozi mu 7,5 roku więzienia"

Dwie kradzieże uszły mężczyźnie na sucho. 51-latek wpadł jednak już podczas trzeciej kradzieży w czwartek, 5 sierpnia. Wówczas ujęli go pracownicy ochrony, którzy wezwali policję.

Łącznie złodziej ukradł alkohol na sumę ponad 1370 złotych. - 51-latek usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do winy. Za czyn popełniony w warunkach recydywy grozi mu 7,5 roku więzienia - informuje podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Potrącenie rowerzysty w Zielonej Górze. Jest nagranie z monitoringu (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u