Ratownicy medyczni z Gorzowa Wielkopolskiego mają dość. Masowo złożyli wypowiedzenia

16 sierpień 2021
Autor: 
Ratownicy medyczni z Gorzowa złożyli wypowiedzenia Fot. Redakcja, OZZRM/FB

Protest ratowników medycznych. Czy Gorzów Wielkopolski zostanie bez zespołów pogotowia? Wszyscy ratownicy medyczni złożyli już wypowiedzenia.

Od końca czerwca w całej Polsce trwa protest ratowników medycznych. Codziennie brakuje ludzi do pracy, ponieważ medycy składają wypowiedzenia lub przechodzą na L4. W wielu miastach uziemiona została większość zespołów.

Gorzów Wielkopolski bez zespołów pogotowia?

Wszyscy ratownicy kontraktowi pracujący w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie Wielkopolskim złożyli już wypowiedzenia. Równocześnie ratownicy proszą pozostałych medyków o nie składanie ofert konkursowych w przypadku ogłoszenia nowego konkursu.

- Z powodu braku odzewu o zmianę warunków umowy zawartej 31.03.2021, tj. stawki godzinowej, wypowiadam umowę z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca - czytamy w pismach, które trafiły do dyrekcji WSPR Gorzów Wielkopolski.

Czy wraz z początkiem października miasto zostanie bez karetek pogotowia? Póki co wszystko na to wskazuje. Wówczas do Gorzowa byłyby wysyłane zespoły z ościennych stacji.

"Jesteśmy wypaleni"

Protesty to przede wszystkim efekt niezadowolenia z wysokości wynagrodzeń i warunków pracy. Mocno wpłynęła na to ostatnia nowelizacja przepisów, w której ratownicy medyczni zostali skategoryzowani jako "inny zawód medyczny", a ich pensję spadły o kilkaset złotych.

Medycy podkreślają, że są wypaleni i mają dość. Jednocześnie z Ministerstwa Zdrowia często pojawiają się hasła, że to "praca dla idei".

Aktualizacja: "Protest ratowników medycznych w Gorzowie. Dyrektor podnosi stawki, wojewoda jedzie do Ministerstwa Zdrowia"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u