Gmina Świdnica: Seniorzy z Grabowca uczyli się pierwszej pomocy (ZDJĘCIA)

16 sierpień 2021
Autor: 
Gmina Świdnica: Seniorzy z Grabowca uczyli się udzielać pierwszej pomocy Fot. Stowarzyszenie Siedlisko

Jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy? Jak użyć defibrylatora AED? Odpowiedzi na pytania znają już seniorzy z Grabowca w gminie Świdnica.

Stowarzyszenie Siedlisko w Grabowcu zorganizowało projekt "Pierwsza pomoc - drugie życie dla seniorów". Uczestnicy przez kilka godzin uczyli się przede wszystkim prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

W trakcie zajęć nie zabrało pracy z defibrylatorem AED. To stosunkowo niewielkie urządzenie, które przy pomocy człowieka może uratować życie. Jego wczesne użycie mocno przyczynia się do uratowania ludzi, u których doszło do zatrzymania krążenia.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz podręczne apteczki. Najważniejsza jest jednak wiedza i umiejętności wyniesione ze szkolenia, które prowadził funkcjonariusz z Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

Udział w projekcie był bezpłatny. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu gminy Świdnica.

Przeczytaj też: Gorzów: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie MZK. Nikt nie zareagował (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u