Na trasie Sulechów - Kargowa powstanie rondo. GDDKiA: wymusi ograniczenie prędkości

16 sierpień 2021
Autor: 
Na trasie Sulechów - Kargowa powstanie rondo Fot. GDDKiA Zielona Góra

Na drodze krajowej nr 32 na odcinku Sulechów - Okunin wybudowane zostanie rondo. Inwestycja ma spowodować poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze ogłosiła przetarg na rozbudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 32 z drogą wojewódzką nr 304 w miejscowości Okunin. W tym miejscu powstanie bowiem rondo.

- Skrzyżowanie typu rondo będzie miało wydzielony pas dla prawoskrętu na kierunku Babimost - Sulechów. Z kolei na wlotach drogi krajowej nr 32 powstaną wyspy kanalizujące ruch, wymuszające ograniczenie prędkości - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Dodatkowo inwestycja zakłada budowę odwodnienia, poboczy i ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni asfaltowej. W planach jest także budowa zatoki autobusowej, oświetlenia drogowego oraz wykonanie zieleni.

Drogowcy czekają na oferty wykonawców do 2 września.

Przeczytaj też: Gorzów: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie MZK. Nikt nie zareagował (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u