Polsko-Niemieckie spotkania szybowcowe w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej (FILM)

16 sierpień 2021
Polsko-Niemieckie spotkania szybowcowe w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej Redakcja

Tradycja Polsko-Niemieckich spotykań sięga roku 1995. To wtedy do Aeroklubu Ziemi Lubuskiej przyjechali pierwsi piloci z Hamburga. Choć ówczesna infrastruktura była daleka od ideału uczestnicy tamtych spotkań do dziś mile je wspominają.

W tym roku do Aeroklubu Ziemi Lubuskiej zawitało 80 pilotów szybowcowych z terenu Niemiec - podzieleni na dwie grupy, dwa obozy. Każdy z nich trwał 14 dni. W pierwszym udział wzięło 30 pilotów, w drugim aż 50. Uczestnicy mogli wspólnie trenować oraz brać udział w zajęciach teoretycznych, tłumaczonych na oba języki. Wieczorami po zakończonych zajęciach piloci spędzali czas wolny przy ognisku oraz na terenie Aeroklubu. Dla szybowników była to niepowtarzalna okazja podniesienia kwalifikacji oraz nawiązania bliższych kontaktów z pilotami zza granicy.

Spotkania odbywały się w ramach działalności Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich.  

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z Polsko-Niemieckiego obozu szybowcowego. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u